Zarejestruj się BEZPŁATNIE w serwisie i korzystaj z porad ekspertów

  • WSZYSTKIE
  • 2020
  • 2019
  • 2018

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Sprawdź, co z VAT

Autor: Jerzy Bagiński

Dodano: 17 czerwca 2017
Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Sprawdź, co z VAT
Pytanie:

Gmina na podstawie decyzji administracyjnej dokonuje przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Wysokość opłaty ustalona zostaje w decyzji o przekształceniu, na tej podstawie gmina pobiera opłatę z tytułu tego przekształcenia. Ustalona opłata może również zostać rozłożona na raty, wówczas niespłacona część ceny podlega oprocentowaniu. Czy przekształcenie dokonane w drodze decyzji przez organ samorządu terytorialnego stanowi podstawę opodatkowania, czy jest to czynność poza przepisami ustawy o VAT? Czy należne odsetki od opłaty za przekształcenie w związku z rozłożeniem na raty nie podlegają VAT, czy będą korzystały ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT?

Zyskaj DARMOWY dostęp do pełnej treści tego artykułu

Jeśli masz dostęp to zaloguj się


Dzięki darmowemu dostępowi Zyskasz:

  • Rozwiązania swoich problemów księgowych.
  • Poczucie bezpieczeństwa przy rozliczeniach.
  • Zawsze najlepszą ocenę w oczach swojego szefa.

Oficyna FK to:

  • Aktualne interpretacje prawa księgowego.
  • Narzędzia księgowe i kadrowe.
  • eBooki na temat najnowszych zmian w prawie.
  • Materiały Video.


Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Nr 110 Maj/Czerwiec 2017 r.
AAb 110Wydanie archiwalne

Zostań subskrybentem publikacji Aktualności Rachunkowości Budżetowej

„Aktualności rachunkowości budżetowej” to praktyczne rozwiązania dla księgowych i skarbników jsfp.

Wystarczy 20 minut w miesiącu, aby dowiedzieć się o wszystkich konsekwencjach aktualnych przepisów dla rozliczeń Twojej jednostki i uniknąć błędów w pracy!

Zamów bezpłatny numer »

wiper-pixel